Zastaw rejestrowy jako zabezpieczenie kredytu samochodowego

Zastaw rejestrowy to jedna z form zabezpieczenia kredytu samochodowego. Jest to najmniej lubiany przez kierowców sposób, w jaki banki chronią swoje interesy – i jednocześnie najbardziej uciążliwy, ponieważ wiąże się on z koniecznością załatwiania licznych formalności. Jest to specjalny wpis do krajowego rejestru zastawów oraz do dowodu rejestracyjnego pojazdu informujący o tym, że samochód jest przedmiotem umowy kredytowej. Warto jednak wcześniej odwiedzić jakiegoś dobrego doradcę finansowego, który sprawdzi i doradzi nam co nam się bardziej opłaca kredyt czy leasing na samochód bo to ważna sprawa na samym początku poszukiwań metod finansowania zakupu auta.

Zastaw rejestrowy to wystarczające zabezpieczenie kredytu na samochód

Aby takowy wpis uzyskać, trzeba udać się z wnioskiem do sądu rejonowego właściwego dla miejsca zameldowania. Na wniosku figurować muszą podpisy i kredytobiorcy, i pracownika banku. W momencie, kiedy kredyt zostaje spłacony, trzeba znowu złożyć w sądzie wniosek z prośbą o wykreślenie wpisu ze wspomnianego rejestru. Dopiero później można przystąpić do załatwiania formalności w wydziale komunikacyjnym. Zastaw rejestrowy ma jeszcze ten ogromny minus, że na czas obowiązywania umowy bank rekwiruje kartę pojazdu. To także oznacza dla kierowcy bardzo wiele niegodności. W niektórych sytuacjach karta pojazdu jest potrzebna.

Tymczasem za jej wypożyczenie (i tylko na krótki czas) bank pobiera opłaty. Samochodu zabezpieczonego zastawem rejestrowym nie można bez zgody banku sprzedać – przyzwolenie uzyskać można jedynie w wyjątkowych sytuacjach, aczkolwiek zdarza się to dość sporadycznie. Zdaniem wielu doradców finansowych, jednym z atutów dobrego kredytu samochodowego jest brak zastawu rejestrowego w sposobach zabezpieczenia zobowiązania. Tak więc z ofertami poszczególnych banków trzeba dokładnie się zapoznać.

Legalnych sposobów na zdobycie gotówki moglibyśmy wyliczyć naprawdę sporo. Najlepszym z nich będzie oczywiście uczciwa praca, jednakże w niektórych sytuacjach przychodzi nam po prostu potrzebować większość ilość pieniędzy, które to potrzebne są nam natychmiast. W takich sytuacjach zmuszeni będziemy udać się do banku.

Dziś nie trzeba żadnych zaświadczeń żeby dostać kredyt samochodowy w banku

Zapewne wraz z wystąpieniem takiej możliwości pojawić może się wiele głosów sceptycznych, które to nie będą popierały skorzystania z właśnie takiego rozwiązania. Muszę jednak przyznać, że niektóre z bankowych ofert wydają się być naprawdę korzystne. Całkiem interesującym rozwiązaniem określić można przykładowo takie rozwiązanie jak  pożyczka pod zastaw auta. Decydując się na takie wyjście z sytuacji musimy być jednak pewni tego, że uda nam się zaciągnięte zobowiązanie spłacić.

Niewątpliwie posiadanie komfortu stałego zatrudnienia będzie tutaj naprawdę sporym atutem. Rzecz jasna nie jest to jedyna z dostępnych opcji, gdyż równocześnie dobrze będziemy mogli skorzystać ze zwykłego bankowego kredytu. Wszystko zależy już tutaj tylko i wyłącznie od nas samych. Jeśli uważamy, że lepiej będzie zastawić samochód, to właśnie to powinniśmy zrobić. Nie powinniśmy jednak podejmować decyzji zbyt pochopnie.

Jeśli interesuje Cię kredyt samochodowy pod zastaw rejestrowy w Szczecinie to zajrzyj na stronę poniższej firmy.

Banknet.pl

Leave A Comment