Pomysł na biznes : pożyczki pozabankowe

Ogłoszenia reklamujące pożyczki pozabankowe w ostatnich czasach zalewają wszystkie media. W codziennej prasie, radio , telewizji i w końcu w internecie – wszędzie jest ich pełno. Wszystko na to wskazuje, że jest to całkiem dobry biznes.

Taki stan rzeczy spowodowany jest panującym od pewnego czasu kryzysem. Lawinowy wzrost złych kredytów przyczynił się do tego, że banki obecnie bardzo niechętnie pożyczają pieniądze. Zanim ktoś otrzyma kredyt, musi przygotować spore ilości dokumentów potwierdzających jego zdolność do spłaty. Ponadto wielu potrzebujących nieterminowo spłaca swoje stare zobowiązania i w takich przypadkach żaden bank nie udzieli im kredytu. Tę lukę w rynku zaczęły wypełniać instytucje proponujące pożyczki pozabankowe nawet dla zadłużonych. Oczywiście nie robią tego bezinteresownie.

Potencjalnie większe ryzyko kredytowe takie firmy starają się niwelować większymi marżami jakie nakładają na swoje produkty. Często oprocentowanie takich kredytów jest 100% większe niż ich odpowiedniki bankowe. Ponieważ liczba osób zmuszonych do korzystania z tak drogich pożyczek stale rośnie, to przed firmami oferującymi pożyczki pozabankowe ‚rysuje’ się świetlana przyszłość.

One thought on “Pomysł na biznes : pożyczki pozabankowe

Leave A Comment