Nowe konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek

Lukas Bank ostatnio wystartował do walki o klientów. Od kilku miesięcy banki detaliczne kusiły klientów nowymi promocjami produktów hipotecznych, tańszymi kredytami świątecznymi oraz wysoko oprocentowanymi lokatami.

Lukas Bank była jakby odporny na te wszystkie promocje i akcje promocyjne. Oferta była stała i niezmienna. Na promocje mogli liczyć co najwyżej kliencki korzystający z zakupów ratalnych w sieciach hipermarketów, które Lukas obsługuje. Teraz jednak coś się zmieniło. Nowe konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek (Lokatka.pl) ma zdobywać klientów. Lukas Bank podniósł oprocentowanie do takiego poziomu, że lokata antypodatkowa tego banku stała się jedną z lepiej oprocentowanych na rynku. Nie wiadomo jednak jak długo oprocentowanie to będzie obowiązywać. Czy jest to oferta ograniczona czasowo? Z pewnością tak. Tak mały bank jak Lukas Bank z pewnością nie pozwoliłby sobie na taką stratę. Po wprowadzeniu nowych rekomendacji, ograniczeniu znacznie uległo udzielanie kredytów gotówkowych.

Jak wiadomo ten produkt sprzedawał się w Lukas Banku najczęściej. To właśnie w tym banku na kredyt mogli liczyć wszyscy ci, którzy z innych banków zostali odesłani z kwitkiem. Jednak po zaleceniach KNF sprzedaż tych produktów drastycznie spadła. Jeśli więc, bank traci na tym na czym wcześniej zyskiwał, nie może tracić również na sprzedaży innych produktów. Oferując wysoko oprocentowane depozyty i nie mając żadnego pewnego alternatywnego źródła dochodu bank naraża się na straty. Tak więc nowa oferta wysoko oprocentowanych lokat musi być tylko haczykiem na klientów.

Leave A Comment