Kredyt na samochód – z zabezpieczeniami czy bez?

Podejmując decyzję o zakupie auta, mamy najczęściej sprecyzowane wymagania co do takiego samochodu – wiemy, co chcemy kupić i na co możemy sobie pozwolić. Spore dylematy pojawiają się natomiast w momencie, kiedy musimy wybrać kredyt – zwykle bowiem w ten właśnie sposób pozyskujemy środki niezbędne do sfinalizowania transakcji. Obecnie w ofercie banków znajdziemy kredyty samochodowe.

To dość popularny sposób na zdobycie potrzebnych pieniędzy. Banki oferują nam dwa podstawowe warianty wspomnianych zobowiązań, a mianowicie z zabezpieczeniami i bez nich. Każda opcja ma swoje pozytywne i negatywne strony. To, którą wybieramy jest w praktyce zdeterminowane dwoma podstawowych czynnikami – naszym czasem oraz finansowymi możliwościami. Kredyty bez zabezpieczeń są pod wieloma względami bardziej przyjazne dla klientów. Formalności nie trwają długo, a pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. Kierowca dysponuje samochodem wedle własnego uznania – na przykład bez pytania banku o zgodę może go w każdej chwili sprzedać. Niestety, haczyk tkwi w kosztach. Takie rozwiązanie jest po prostu droższe. Samochodowy kredyt bez zabezpieczeń tak na dobrą sprawę nie różni się od gotówkowego – poza nazewnictwem.

Z kolei ten z zabezpieczeniami odznacza się niższym oprocentowaniem. Jest zatem na dłuższą metę tańszy, nie mniej jednak liczyć się trzeba z tym, że procedury trwają w tym przypadku znacznie dłużej. Ustanowienie zabezpieczeń zajmuje bowiem trochę czasu, ponadto trzeba mieć na ten cel odłożone pieniądze. Jak widać najlepszy kredyt samochodowy bez zaświadczeń (Motosam.pl) to pojęcie względne i sami musimy zdecydować co jest dla nas najbardziej korzystne.

Leave A Comment