Inwestowanie nie musi być równoznaczne z ryzykowaniem

Wbrew ogólnie przyjętemu myśleniu inwestowanie gotówki nie musi być równoznaczne z podejmowaniem jakiegoś większego ryzyka, jeśli tak właściwie jakiegokolwiek. Tylko od nas uzależnione jest to, jaką decyzję przyjdzie nam podjąć i na którą z opcji się zdecydujemy.

Musimy mieć jednak na uwadze fakt, że te stuprocentowo bezpieczne opcje nie należą do najbardziej opłacalnych, jeśli przyjdzie nam na nie spojrzeć właśnie pod kątem uzyskania potencjalnego zysku. Doskonałym przykładem będzie tutaj lokata bankowa bo jest to typowa inwestycja dużych pieniędzy bez ryzyka (http://www.vibank.pl/). Z jednej strony zyskujemy opcję, na której to stracić nie sposób, z drugiej jednak dostajemy tych kilka procent oprocentowania wpłaconej sumy, co zbyt imponujące niestety nie jest. Jeśli jednak jesteśmy gotowi na podjęcie jakiegoś, szczątkowego, ryzyka, to pomyśleć powinniśmy nad zakup złota.

Podejmowane przez nas ryzyko naprawdę nie będzie należało do najwyższych, a niewątpliwie potwierdzi to rzucenie okiem na kurs tegoż kruszcu na przestrzeni ostatnich kilku lat. Owszem, zdarzały się również i gorsze dni, jednakże te szybko były korygowane przez wzrosty. Myślę więc, że opcja ta jest naprawdę konkretne i warta poświęcenia jej naszej uwagi. Stracić tutaj naprawdę trudno, coś w sam raz dla początkujących inwestorów.

Leave A Comment